facebook

Plechárna Černý Most

English

Film na Plechárně

Filmový festival o životech cizinců… a popkorn bude gratis.

Film na Plechárně

Fotografie z akce naleznete zde.

Pusťte si s námi legendární filmy a objevte ty nové. Za okny může pršet, nebo být ukrutná zima, ale filmy na Plechárně budete sledovat hezky v teple.

Vstup na všechny projekce je zdarma. A protože víme, že bez popkornu to není pořádné kino, tak ho pro vás upražíme tolik, kolik jen sníte. Hlavním hitem bude kultovní Gran Torino od Clinta Eastwooda. Kdo ještě tuhle klasiku neviděl, určitě by si měl najít čas a zamířit na Plechárnu.

Ten den uvedeme také několik dokumentů. Snímek Mat Goc se zabývá životem vietnamské komunity v Česku, která je lapená na půl cesty mezi českou kotlinou a svou domovinou. Francouzský snímek Syrská love story se dotýká současné krize v Sýrii, která své obyvatele mění v uprchlíky nebo nedobrovolné bojovníky. Film sleduje příběh lásky dvou lidí, která vznikla v drsném blízkovýchodním vězení.

Na programu máme i další dokumentární snímky, stačí si vybrat. K filmům jsme připravili doprovodné diskuze. Třeba po filmu Ženy od vedle vystoupí v debatě zakladatelka Sdružení pro integraci a migraci (SIMI) Anna Grušová. Na stěnách Plechárny si také budete moct prohlédnout výstavu Nenávist ti nesluší od organizace HateFree Culture. Dozvíte se více i o Organizaci pro pomoc uprchlíkům (OPU) a jejích aktivitách.

Pokud přijdete s dětmi a budete si chtít v klidu užít projekci, pohlídáme vám je. Můžete se s nimi také podívat do tvořivé dílny. Multikulturní dílny pro děti připravilo Integrační centrum Praha (ICP). Festival na Plechárně se pořádá jako součást projektu Integrace cizinců na MČ Praha 14 v roce 2016. Podporuje nás také Ministerstvo vnitra ČR a MČ Praha 14. Děkujeme.

Program v sálech:

Hala

15:00 Sonita

16:45 CZizincII

18:00 Diskuze

18:45 Ženy od vedle

19:30 Diskuze

20:00 Gran Torino

 

Malý sál

15:00 Lepší život

15:30 Mat Goc

16:00 Hledání východu

19:00 Syrská love story