facebook

Plechárna Černý Most

English

#RouškyVšem

Šije celá Praha 14

Přidejte se k nám a k mnoha dalším lidem, kteří se posadili za šicí stroje a vyrábějí roušky. Pro sebe. Pro lékaře. Pro ostatní. Funguje to jednoduše a pomůže to mnoha lidem. 

Rozdali jsme dva kilometry látky, kterou jsme získali díky městské části Praze 14. Do iniciativy, kterou jsme spustili na Plechárně, se zapojila stovka lidí nejen z Černého Mostu a okolí. Podařilo se tak zajistit ochranný materiál pro zdravotníky i obyvatele. Někteří distribuovali materiál, jiní šili, další rozváželi hotové roušky. 5 000 roušek od nás dostala zdravotnická a sociální zařízení, další tisíce putovali přímo obyvatelům Prahy 14. Stovky roušek jsme rozdali skrze rouškovníky u Plechárny a před H55. Děkujeme všem, kteří nám pomohli. Bez nadšení dobrovolníků by se nám to nepodařilo.

CHCETE ROUŠKY ŠÍT?
Třeba pro sebe, své blízké a sousedy? Vyplňte jednoduchý formulář a my vám přivezeme látku a vyzvedneme od vás hotové roušky. Zavážíme po Praze 14. 

Šít můžete pro rodinu, blízké, známé, sousedy. Můžete ale také šít ve větším pro zdravotníky a zdravotnice, pro učitele či učitelky v mateřské a základní škole (ze zákona musí být jedna otevřená pro děti členů IZS) nebo pro úředníky a úřednice městské části, kteří denně přicházejí do kontaktu s velikým množstvím lidí. Pokud šijete pro ostatní, roušky si u vás vyzvedneme, abychom je předali dál. Roušek je stále potřeba hodně. Nejen pro obyvatele, ale také pro zdravotníky nebo učitele v mateřských školkách. 

 
POTŘEBUJETE ROUŠKY?  
Vyplňte tento formulář, my vás budeme kontaktovat a Odbor hospodářské správy se postará o dovoz roušek až k vám domů. Zavážíme po Praze 14. 

A POZOR - před Plechárnou nám vyrašil rouškovník! Najdete na něm roušky, které si můžete vzít domů. Před použitím je vyvařte a vyžehlete. Pozor, rouškovník je venku jen za hezkého počasí. Najdete ho v Divočině, u cesty do parku v Čeňku. 

 

Proč je dobré roušku nosit? 

Ocitli jsme se v nepředvídatelné situaci a musíme být k sobě ohleduplní. Rouška sice není respirátor, není stoprocentně účinná, ale pokud máte v sobě koronavirus a nosíte roušku, je mnohem nižší riziko, že někoho nakazíte. Takže když chvíli budeme nosit roušky všichni, vir se nebude mít jak šířit, a vyhrajeme nad ním dříve. Roušku je nutné po každém nošení vyvařit, proto je potřeba šít ji ze stoprocentní bavlny. Je dobré si ji brát, když jdete na nákup, jedete MHD, nebo se pohybujete v místech s větší koncentrací lidí. 

A jdeme na to - přinášíme vám různé varianty návodů, jak si roušku ušít: 

- jak si vyrobit roušku podle Daya.cz vzor střihu a jak se o ni starat

- jak ušít tvarovanou roušku a jak se o ni starat podle Caramilla 

- jak ušít roušku s filtrem 

- jak vyrobit roušku s kapsou pro filtr 

Děkujeme všem za pomoc! Společně to zvládneme! Přejeme vám mnoho zdaru a sil. Vaše Plechárna