facebook

Plechárna Černý Most

English

Jaroslav Voříšek

Velký sportovec a pravá ruka KD Kyje.

Na Černém Mostě žiji už skoro pětadvacet let. Předtím jsem bydlel v centru, a přijít na periferii byla velká změna. Moje pocity byly rozporuplné: nebylo dostavěné metro a ani moc obchodů se tu nenašlo. Ale protože sportuji, nadchlo mě okolí. V Dolních Počernicích jsem našel rybník a krásný lesopark. Můžu se vypravit do Klánovického lesa nebo ke kyjskému rybníku anebo do okolí Hostavic.

Potom se po rekonstrukci otevřel kulturní dům v Kyjích a mě kromě programu do jeho prostor přitáhla i práce. Pomáhám tu s přípravami různých akcí. Jsem rád, že jsem v „kulturáku“ obklopen pozitivně smýšlejícími lidmi, kteří dělají práci, co má smysl a je dobře odvedena. Pak mám radost, když se podaří vyprodat koncerty a když na divadelní pohádky dorazí hodně dětí.

O něco později se otevřela i Plechárna a já jsem mohl obohatit svůj sportovní repertoár. Jezdím na kole třeba až do Kolína, hraju fotbal, dělám atletiku. Teď na Plechárně hraji se známými stolní tenis. Musím také trénovat na Škorpilovu 14, která se na Černém Mostě poběží podruhé.

A navíc přibyly obchody, dostavělo se metro... Černý Most pro mě znamená domov, i když začátky byly těžké. Zvykl jsem si tady, a protože jsem pozitivně naladěn, vzpomínám jen na hezké chvíle a je mi zde dobře. Samozřejmě, že k tomu přispívá moje velká rodina – manželka, čtyři dospělé děti a pět vnoučat. Latiníci říkají „vita nostra brevis est“ neboli „náš život je krátký“, tak si ho užívám. Pomáhají mi v tom rodina, zdraví a koníčky. Kromě sportu sbírám pivní tácky, pohledy, zajímám se o muziku
a dějiny Českého království.