facebook

Plechárna Černý Most

English

Káťa a Tomáš

Centrum Prahy je super, ale líp je nám na okraji města. 

Otevřeli jsme si na Malé Straně hospodu U Magistra Kelly, ale jsme z Hloubětína. Jmenujeme se Káťa a Tomáš a chtěli jsme v centru vést pořádnou hospodu pro místní. Ale jak si nás domácí chválí, přichází za námi čím dál tím více turistů.

Naše hospoda je kousíček od místa, kde údajně bydlel magistr Kelly. Navíc alchymii a vydařené pokusy v kuchyni máme rádi. Kdyby ne, zůstali bychom u kuřete s broskví a sýrem. Vždycky to byl náš sen otevřít si hospodu a už si ho plníme rovných pětadvacet let. Klobásy si udíme sami podle receptu dědečka, který byl vážený řezník, a okurky si nakládáme taky sami. 

I když máme hospodu v centru, neplánujeme se tam stěhovat. Hloubětín totiž není jen klidná část města. Vždycky když se vracíme z centra, jedeme vlastně na dovolenou bez zmatků a shonu. Navíc nám díky metru stačí vstávat hodinu před otvíračkou.

K Hloubětínu nás pojí i rodina. Babička Tomáše tu pracovala v Tesle ještě v době, kdy sem vedla prašná cesta bez tramvaje. Tomášovi prarodiče tu bydleli.

A nejen minulost nás táhne na okraj města. Máme tu bazén se slanou vodou, kyjský rybník, kam můžeme chodit na procházky, a kulturní akce na Plechárně. Nejraději ale máme park u Lehovce, tam je radost trávit volný čas. Víte, občas musíme v centru přespat kvůli práci, ale být tam nastálo by se nám nechtělo. Hloubětín je Hloubětín.

U Magistra Kelly
www.umagistrakelly.cz
Šporkova 5, Praha 1