facebook

Plechárna Černý Most

English

Radim Brunclík

Na víno do garáže.

Už když si Radim Brunclík přistavoval k domu po rodičích garáž, udělal ji o něco větší. Věděl, že se to jednou bude hodit. Později si tu otevřel vinárnu Le Garage, která si svou milou atmosférou získala celé Hutě.

Za tři roky, co vinárna stojí, se tu odehrál už nespočet společenských akcí a točí se tu i pivo. Všechno v domácké atmosféře, kterou navodí už samotný vstup do podniku. Musíte totiž přes dvorek, který v létě slouží jako zahrádka. Uvnitř jsou zelené stěny a dřevěný nábytek a když se ochladí, hosté se můžou zahřát u krbu.

Pro oslavy i sousedská setkání

Pořádala se tu party ve spartakiádních úborech, večírek v rytmu písniček od ABBA a oslavila se tu hromada narozenin včetně těch dětských, na kterých se podávaly zmrzlinové poháry. V létě se griluje, vloni se tu na dvorku opékalo celé prase.

Chodí sem hlavně místní, sousedi večer na pivo a maminky s dětmi odpoledne na kávu. V létě si zákazníci objednávají aperol spritz. Točí se piva Ferdinand 11° a řezané Rohozec, víno je z vinařství Vajbar z Rakvic. V nabídce najdete i klasická hospodská lákadla jako nakládaný hermelín, utopence, chipsy anebo tatranky pro mlsné děti.

Místní se tu potkávají při různých příležitostech a atmosféra je to vždycky dobrá, za což podnik vděčí i vždy mile naladěnému panu vedoucímu a jeho přítelkyni, která mu s točením piva, rozléváním vína a obsluhováním hostů pomáhá. „Lidé tu jsou spokojení a chtějí tu pořádat svoje oslavy a setkání. To se mi líbí, a protože garáž okolí neruší, mohou se tu odehrát různé akce, stejně jako se tu dá strávit pár chvil po práci,“ říká Brunclík.

Vinárna a letadlo

„Celý život jsem podnikal ve stavebnictví a pohonných hmotách. Když jsem z toho začal být unavený, otevřel jsem si vinárnu,“ vypráví Brunclík, jak se v důchodu dostal za barový pult. Vinárna je odpoledne klidná, ale dokáže se i pořádně rozjet. „Zavíračku sice máme v jedenáct večer, ale když je nálada a chuť, můžeme jít domů až mnohem později,“ říká Brunclík.

Kromě podniku na Hutích vlastní i letadlo. To má na letišti v Nymburku a když je zájem, pořádá okružní vyhlídkové lety nad Českou republikou. „Třeba když chce někdo vidět Ještěd, Sněžku anebo svojí chalupu,“ směje se.