facebook

Plechárna Černý Most

English

Vendula Bláhová

Skate Club pro holky: Plechárna na Černém Mostě otevírá speciální lekce.

„Holky se často bojí chodit do skateparků samy,“ říká Vendula Bláhová, která se rozhodla, že povede na Plechárně lekce jízdy speciálně pro skateboardistky. Vendula se skateboardingu věnuje už od sedmi let a říká, že nejdůležitější je se odhodlat a stoupnout si poprvé na prkno. Na svých lekcích chce potkávat i úplně začátečnice, kterým pomůže to pořádně rozjet.

Plechárna, kam se na lekce můžete vydat, je kulturní centrum na Černém Mostě v Praze nedaleko stanice metra a nákupního centra. Už několik let se zaměřuje na komunitu skaters. Vloni se tu otevřel zrekonstruovaný venkovní skatepark a už od roku 2016 tady funguje krytý skatepark. „Přeju si na skejtu vidět více holek. To je taky jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla dělat lektorku,“ říká Vendula, která tak chce pomoct ostatním skejťačkám překonat strach a vyrazit na rampu.

I když holky na skateboardech už nejsou výjimkou, Vendula si pamatuje na obavy, se kterými šla poprvé do skateparku: „Když jsem začínala jezdit, styděla jsem se mezi samýma klukama. Tady na Plechárně se ale setkávají holky ve větším počtu, mohou se podpořit v jezdění, a to mi přijde super.“

Všechno, co potřebujete vědět o lekcích

Vendulo, pro koho je Skate Club?

Pro všechny holky. Klidně mohou přijít i ty, které na skatu ještě nikdy nestály.

Jak lekce probíhají?

Začínáme lehkou rozcvičkou, protáhneme se a pak už skejtbórding. Naučíme se základní postoj, zatáčení, prostě sfoukneme základy a budeme přidávat další dovednosti a tricky.

Co když nemám vybavení?

Na Plechárně si můžete půjčit skateboard i helmu. Já ale ještě doporučuji sehnat si chrániče.

Kdy mám na Plechárnu přijít?

Každé úterý v 18:30. Projdete přes kavárnu přímo do haly, kde budeme na skejtu jezdit. Lekce trvá hodinu a půl a stojí stovku.

Co bys vzkázala zájemkyním?

Určitě přijďte! Každý jednou musí začít…

Skateboarding a Plechárna

Venduliny lekce nejsou jedinou skate aktivitou, kterou Plechárna pořádá. Dvakrát týdně tu probíhá i skate školička pro nejmladší jezdce. Konají se tu i kontesty a míří sem větší počet skateboardistů nejen z Černého Mostu, protože nový skatepark odpovídá západním standardům a je snadno dostupný městskou dopravou.