Plechárna Černý Most

Plechárna

Plechárna Černý Most je lokální sportovní a volnočasové centrum, které po rekonstrukci rozšiřuje svou působnost především o zázemí pro široké spektrum sportovních aktivit (běžecká škola, škola skateboardingu, box a mnoho dalších). Součástí projektu je volnočasová hala, sportovní hala, malý sál, ateliér, kavárna, sdílená kancelář, dětský koutek, komunitní zahrada a grilovací zóna. 

Ideou projektu je zejména propojování místních aktivních obyvatel, kteří si mohou na Plechárně uspořádat vlastní akci nebo vést svůj kurz. Oslovuje i neziskové organizace, kterým nabízí prostor k realizaci vlastních aktivit. Plechárna je otevřeným místem pro setkávání všech generací, které pomáhá celkovému oživení sídliště Černý Most.

Volnočasová hala je největším vnitřním prostorem Plechárny. Primárně je využívaná jako park s prvky pro skateboarding či freestyle scootering, který má mezi místními řadu příznivců. Jde také o jediný krytý skatepark v Praze. Hala však neslouží jen skejtu. Stačí chvilka a celý prostor umíme proměnit v divadelní či koncertní sál, hřiště na fotbal nebo zázemí pro uspořádání konference. 

Sportovní hala je o něco menší. Jak sám název napovídá, nabízí kvalitní vybavení pro pravidelné sportovní aktivity. K dispozici tu je tělocvična, workout posilovna a drobné sportovní náčiní. Do budoucna plánujeme i trampolínu či horolezeckou stěnu.

Malý sál v prvním patře pak  nabízí zázemí pro různé vzdělávací a společenské aktivity nebo například pravidelné hodiny jógy a zumby.

Ateliér

Dalším samostatným prostorem v útrobách Plechárny je ateliér, uzpůsobený jako zázemí pro veškeré kreativní aktivity. Konat se tu mohou výtvarné kurzy, tematicky zaměřené rukodělné dílny, ale i hudební workshopy. Stejně jako v případě ostatních prostor i zde platí, že vstoupit může každý, a to nejen do připraveného programu. Máte-li zájem uspořádat třeba tvůrčí dílnu, stačí zajít na Plechárnu a domluvit se, kdy vám ateliér může být k dispozici. 

Sdílená kancelář 
Nově nabízíme i prostor pro sdílenou kancelář. Představte si klidný kout pro práci, kde máte svůj stůl a židli, připojení na wifi i tiskárnu, výbornou kávu v kavárně o patro níž a nové přátele či pracovní kontakty hned u stolu vedle. Zní to jako dobrý nápad? Ve sdílené kanceláři na Plechárně jej rovnou realizujte. Otevřeno je v průběhu otevírací doby kavárny. Cena za 1 hodinu je 30 Kč, za celý den (6 hodin) pak 100 Kč. Více informací nebo rezervaci pořídíte na recepci Plechárny na telefonním čísle +420 606 053 095.

Grilovací zóna

Vezměte maso, klobásy, sousedy a pojďte grilovat! Neznáme lepší způsob, jak se seznámit s okolím, než skrze jídlo. Plechárna vám zajistí místo k příjemnému posezení a zapůjčí i kvalitní gril. Pokud nebudete mít na čem grilovat, v kavárně prodáváme i grilovací uhlí. 

Komunitní zahrada 

Je jaro a nejvyšší čas začít zahradničit!

Naše komunitní zahrada se probouzí a stále nabízí volné pytle pro pěstování čehokoli! Jde o 1 metr čtvereční půdy, každý si může pronajmout maximálně dva pytle. Cena za sezónu a jeden pytel je 500 Kč. Zahrada je otevřená od pondělí do pátku od 10 do 20 hodin, v sobotu od 10 do 16 hodin. Zajištěn je přístup k vodě na zalévání a možnost půjčit si zdarma základní zahradnické nářadí. U zahrady je také kompost, kam mohou všichni nosit svůj domácí biodpad.
 V době mezi 14 a 20 hodinou je klíček od zahradnické skříně k doptání v naší kavárně, před tím u Kateřiny Plevové.

Adresa: Plechárna, Bryksova 1002/20, 198 00 Praha 14-Černý Most.

Kontakt: Kateřina Plevová, telefon 777 783 662, email:katerina.plevova@praha14kulturni.cz.

Pokud máte zájem zahradničit nebo potřebujete další informace, neváhejte se nám ozvat!

        

Zapojte se i vy

Plechárna nabízí všem možnost zapojit se do jejích aktivit, a to ve všech směrech. Nemusíte se akcí účastnit jenom jako návštěvníci, můžete se stát i jejich organizátory nebo dobrovolně pomoci při jejich realizaci. Více o možnostech zapojení se dozvíte od vedoucí Plechárny Moniky Hillebrandové. 

Jsme stále otevřeni novým nápadům. A to se týká jak jednorázových akcí, tak pravidelného programu. Monika doporučuje: "Zajděte osobně do Plechárny na skvělou kávu a popovídejte si s našim týmem na recepci. Neváhejte se v kavárně zeptat, jestli jsem někde poblíž. Ráda si s vámi o vašich nápadech popovídám. A pokud si chcete sjednat schůzku, tak můžete přes e-mail monika@praha14kulturni.cz nebo na telefonu + 420 774 712 789. Těšíme se na vás!"